Kreatív tanulási tippek

Ezúttal nem hagyományos tanulási tippeket osztok meg veled… kreativitásra fel!
Tanítva tanulni
Ez nem csupán annyit jelent, hogy valakinek mondd fel az anyagot vagy korrepetáld egyik társadat – bár ez is hasznos. Mindkettőtöknek. Saját magad is felállhatsz a katedrára, miközben a hallgatóság soraiban is te ülsz. Pl. készíthetsz óravázlatot magadnak, majd előadhatod. Aztán visszaváltasz diákba, és kérdéseket tehetsz fel a tanárodnak. Ilyesmit is akár: „Tessék mondani, mire jó ez?” Vagy: „Szép, szép, de hogy fogok ezzel pénzt keresni?”
Lehetőleg úgy mutasd be a tananyagot, hogy…
– kitérsz az olyan adatokra, mint a nevek, évszámok, fogalmak, képletek
– feldobod három kapcsolódó, de nem a füzeteidből kiolvasott érdekességgel, történettel
– használj képeket, filmrészleteket, teszteket (el is kell készíteni!), zenéket
Adj ötöst magadnak!
Ha van, írd ki a könyvedben található segítő kérdéseket egy lapra, és válaszold meg őket! Ha nincs, írj magadtól. Természetesen az következik, hogy kitöltöd a dolgozatot. Fejből. Végül fogj egy piros tollat, pipáld ki, amit jól írtál, és javítsd ki a hibáidat. Addig ismételd, amíg ötöst nem érdemelsz!
Legyél kutató!
Válassz ki egy főbb állítást a tananyagból, és tervezz olyan kutatást, amely megcáfolja! A szükséges információkat bárhonnét, akár a saját jegyzeteidből is összeszedheted.
Alternatív jelen
Vajon milyen lenne az élet, ha az emberiség sosem fedezte volna fel, amiről éppen tanulsz?
Aknázd ki a Zeigarnik hatást!
A névadó egy orosz pszichológusnő volt, aki felfedezte, hogy a befejezetlen dolgok nem csupán jobban érdekelnek bennünket, de jobban is emlékszünk rájuk. Tehát, ha valami nagyon érdekeshez érkeztél az anyagban, állj meg! Ugorj a következő témára!
Egyedül nem megy? Jelentkezz tanulási tanácsadásra!